Emlak Konut Takımımız Gençler Ligi Playoff Yarı Final Serisinde Botaş’ı Yendi

Emlak Konut Takımımız Gençler Ligi Playoff Yarı Final Serisinde Botaş’ı Yendi

Emlak Konut Takımımız Gençler Ligi Playoff Yarı Final serisinde oldukça önemli bir maça çıktı. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni eleyerek Botaş’a rakip olan Mavi Melekler serisinin ilk maçında Ankara’da Ankara Spor Salonu’nda sahaya çıktı.

Emlak Konut Takımımız ve Botaş arasındaki maç 6 Nisan saat 18.00’de başladı. Savunmada harika bir performans gösteren Burak Öztaş’ın öğrencileri 53-44 ile kazandı ve yarı final serisinde 1-0 öne geçmeyi başardı.

Maçın Hikayesi

Maçın ilk çeyreğinde her iki takımda dengeli hücum etti ve ilk çeyrek sonunda takımımız 16-15 üstün olan taraftı. İkinci çeyrekte savunmalar ön plandaydı. Devreye 25-25 eşitlik ile girildi.

Üçüncü çeyrekte hücumda ve savunmada çok daha etkili olan Emlak Konut Takımımız rakibini 53-44 ile geçmeyi başardı ve Gençler Ligi Playoff Yarı Final serisinde 1-0 öne geçti. Mavi Melekler maçın 2. Yarısında potasında yalnızca 19 sayı gördü. Takımımızda sahanın en skorer ismi kaydettiği 17 sayı ile Ece Erginay oldu. Genç yıldız 32 dakika sahada kaldı ve günün yıldızı olmayı başardı.

Rakibimiz Botaş da ise Ada Naz Çorum 11 sayı ile takımı adına çift hanelere çıkan isim oldu. Nehir Acar 8 sayı, Mina Berber 7 sayı ile katkı veren bir diğer isim oldu. Serinin ikinci maçı 18 Nisan Salı günü saat 18.00’de Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak. Mavi melekler maçı kazanırsa Gençler Ligi’nde finale yükselecek.

Cevap bırakın