Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Botaş deplasmanında kaybetti

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Botaş deplasmanında kaybetti

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız ING Kadınlar Basketbol Ligi Nilay Aydoğan Sezonu’nda playoff çeyrek final serisi 3. Maçında Ankara’da Botaş’a konuk oldu. 5 Nisan Çarşamba günü 17.00’de başlayan maçı rakibimiz 68-42 ile kazandı ve yarı finalde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ne konuk oldu.

Koç Murat Alkaş yönetiminde takımımız Merve Arı, Bahar Çağlar Ökten, Gizem Yavuz, Walker ve Lavender 5’i ile sahaya çıktı.

Maçın Hikayesi

ING Kadınlar Basketbol Ligi playoff 3. maçında Botaş’a konuk olan Mavi Melekler kaybederek bu sezona nokta koydu. Rakibimiz Botaş ise yarı final serisinde mücadele edecek maçın ilk çeyreğinde 15-13 ile ev sahibi Botaş’ın üstünlüğü vardı. İkinci çeyrekte hücumda istediğimiz skorları üretemedik ve devreyi 32 19 geride kapattık. Maçın ikinci yarısında da daha etkili olan taraf Ankara temsilcisi Botaş oldu. Rakibimiz sahadan 68 – 42 galip ayrıldı.

Hücumda istediğimiz ritmi bulamadığımız maçta 3 sayı çizgisinden sezonun en düşük hücresine ulaştık. 16’da 1 saha içi isabet yüzdesiyle %6’lık bir atış yüzdesi yakaladık. Takımımızda iki isim çift hanelere ulaştı Jantel Cherrill Lavender ve Megan Kayla Walker 10 sayı üreten ikili oldu. Merve Arı 8 sayı ile ön plana çıkan bir diğer isim olarak dikkat çekiyor.

 Rakibimiz Botaş’ta ise 4 oyuncu çift haneli skor üretti. Sevgi Uzun 11 sayı, Ayşegül Günay Aladağ 11 sayı, Hatice Pelin Gülçelik 13 sayı ve Sehernaz Çidal 13 sayı üreterek galibiyete katkı verdi. Rakibimiz Botaş 3 sayı çizgisinden 25’de 11 gibi bir isabet sağladı ve %44 isabet oranıyla hücum etti.

Cevap bırakın