Mavi Melekler Eurocup Women Maçında La Roche’yi Ağırlıyor

Mavi Melekler Eurocup Women da sezonun ikinci maçına çıkıyor. Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız La Roche karşısında kazanarak tarihinde ilk Avrupa galibiyetini de almak istiyor. Önemli karşılaşma 19 Ekim Perşembe günü saat 20:30’da Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynanacak.

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımızda Son Durum

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız bu sezon tarihinde ilk kez Avrupa da mücadele ediyor. Eurocup Women’da L grubunda bulunan Murat Alkaş’ın öğrencileri ilk maçında Fribourg deplasmanında yenilmişti. Mavi Melekler maça iyi başlasa da İsviçre temsilcisi kazanan taraf oldu.  Mavi Melekler bu sezon çıktığı 7 resmi maçta 3 galibiyet alırken 4 yenilgi aldı. Eurocup Women’da L grubunda ilk hafta sonunda 4. Sırada yer alan takımımız iç sahada kazanarak Avrupa da başarı hedefliyor.

La Roche Takımında Son Durum

Rakibimiz La Roche Fransız temsilcisi ve Avrupa’da başarıları olan iddialı bir ekip olarak biliniyor. Maçlarını 2279 seyirci kapasiteli Salle des Oudairies (La Roche-sur-Yon) stadında oynuyorlar. Arka Gdynia maçında 84-77 kazanan takımımız averaj ile grupta 2. Sırada yer alıyor. Joy Adams, Assitan Kone ve Louise Preneau gibi isimlere sahip olan rakibimiz Eurocup Women’ın en tehlikeli takımları arasında yer alıyor.

Cevap bırakın