Emlak Konut Takımımız ÇBK Mersin Yenişehir Belediye Deplasmanında Kazandı

Emlak Konut Takımımız ÇBK Mersin Yenişehir Belediye Deplasmanında Kazandı

Emlak Konut Takımımız Basketbol Gençler Ligi Playoff çeyrek finalini ikinci maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediye’ye konuk oldu. Kritik karşılaşma 26 Mart Pazar günü saat 12.00’de Servet Tazegül Spor Salonu’nda başladı. Mavi Melekler koç Burak Öztaş yönetiminde iyi bir oyun sergileyerek sahadan 75-67 galip ayrıldı.

Emlak Konut Takımımız almış olduğu bu galibiyet ile Basketbol Gençler Ligi Playoff serisinde yarı finale yükseldi ve rakibini beklemeye başladı.

Maçın Hikayesi

İlk çeyrekte her iki takım hücum anlamında oldukça etkiliydi. Emlak Konut takımımız ilk çeyreği 24-21 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte ev sahibi ekip savunmayı sertleştirdi ve devreyi 37-34 önde kapattı.

 Maçın 3. çeyreğinde hücumda daha etkili olan ve savunmada hata yapmayan takımımız son çeyreğe 52 – 50 önde girdi. Mavi Melekler maçın son bölümünde hata yapmadı. Son bölümler büyük heyecana ve çekişmeye sahne olsa da Emlak Konut takımımız hata yapmayan taraf oldu ve sahadan 75 – 67 galip ayrılarak seriyi 2-0’a getirdi ve yarı final bileti aldı.

Emlak Konut Takımımızda toplamda 4 oyuncu çift haneli rakamlara ulaştı. Ceren Akpınar 16 sayı, Ece Erginay, Nimet Çalışkan, Feray Layiç üçlüsü 14’er sayıyla galibiyetin mimarı oldular. 25’te 10 üç sayılık isabet bulan takımımız %40 isabet yüzdesi yakaladı. Serbest satış çizgisine 30 kez giden takımımız30’da 23 şut yüzdesi yakaladı ve serbest atış çizgisinden %76’lık bir oran buldu.

Rakibimiz ÇBK Mersin Yenişehir Belediye de İdal Yavuz 15 sayı ile takımı adına en skorer isim oldu. Eslem Güler ve Selin Tekin ikilisi de 14’er sayı attı. Mariya Melek Taşer 10 sayı ile çift tanelere çıkan bir diğer isim oldu. ÇBK Mersin Yenişehir Belediye 39 üçlük denemesi yaptı. Ev sahibi takım 9 isabet buldu ve %23 dış üst yüzdesi yakaladı.

Cevap bırakın