Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Çankaya Üniversitesi’ni Farklı Geçti

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Çankaya Üniversitesi’ni Farklı Geçti

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız iç sahada Çankaya Üniversitesi’ni ağırladı. Mavi Melekler sahadan 86 – 49’luk galibiyet ile ayrıldı.

ING Kadınlar Basketbol Ligi Nilay Aydoğan sezonunda 24. hafta maçında 24 Mart Cuma günü saat 14.00’de Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanan maçta galip gelen Mavi Melekler bu sezonki 14. galibiyetini aldı ve ligde 5. sıradaki yerini korumuş oldu. Son 4 haftada 3 galibiyet almayı başaran takımımız koç Murat Altaş yönetiminde çıkışını sürdürüyor. Rakibimiz Çankaya Üniversitesi ise üst üste 5. kez yenildi. ING Kadınlar Basketbol Ligi’nde playoff iddiasını sürdürüyor. Rakibimiz 24 maç sonunda 9 galibiyet 15 mağlubiyet ile 7. Sırada yer alıyor. Ankara temsilcisi bu sezon dış sahada 8. mağlubiyetini aldı.

Maçın Hikayesi

Mavi Melekler maça oldukça iyi bir başlangıç yaptı. İlk çeyrekte 28 10 üstünlük ile sona erdi. 2 çeyrekte hücumda istediği kadar verimli olmayan takımımız devreyi 38 26 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında hücum anlamında oldukça iyi işler çıkartan takımımız ikinci yarıda 48 sayı buldu ve maçı 86 – 49 ile kapattı.

 Mavi Melekler yüksek 3 sayılık isabetiyle de dikkat çekti. 17’de 9 üç sayılık isabet bulan takımımız %50’nin üzerinde bir isabet oranı yakaladı. Takımımız serbest satış çizgisinden de %92’nin üzerinde bir oran yakaladı. 14 serbest atışta 13 isabet bulan Mavi Melekler 72’de 58 iç saha yüzdesi ile de 86 sayı üretmeyi başardı. Takımımızda Bahar Çağlar Ökten 12 sayı, Jantel Cherrill Lavender 16 sayı üretti. Nirra Fields ve Harika Gözde Alkaş da 16 sayı ile katkı veren diğer isimler oldular.

Rakibimiz Çankaya Üniversitesi’nde ise tecrübeli isim Shavonte Sade Zellous kaydettiği 18 sayı ile takıma adına en su kadar isim oldu ve Çankaya Üniversitesi’nde tek çift haneli sayılara ulaşan isim oldu. Amerikalı yıldız isim 16’da 6 saha isabetiyle oynadı. Gülse Uğur 9 sayı ile katkı veren bir diğer isim oldu.

Mavi Melekler Gelecek Hafta Programı

ING Kadınlar Basketbol Ligi 25. hafta maçında 29 Mart Çarşamba günü Beşiktaş’a konuk olacak takımımız Beşiktaş Emlakjet Spor Kompleksi’nde galibiyet için sahada olacak.

Cevap bırakın