Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Bursa Uludağ Basketbol’u İç Sahada Ağırlıyor

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Bursa Uludağ Basketbol’u İç Sahada Ağırlıyor

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız 6 Mart Pazartesi günü oldukça önemli bir maça çıkıyor. ING Kadınlar Basketbol Ligi’nde 20. Haftada iç sahada Bursa Uludağ Basketbol’u konuk edecek.

19. haftada ses getiren bir galibiyet alan Mavi Melekler iç sahada kazanarak yeni bir galibiyet serisi yakalamak istiyor. Koç Murat Alkaş yönetiminde hazırlıklarını tamamlayan takımımız 6 Mart Pazartesi günü saat 15.00’de Başakşehir Spor Kompleksi’nde sahada olacak.

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımızda Son Durum

ING Kadınlar Basketbol Ligi’nde 11 galibiyet 8 mağlubiyet ile 5. Sırada yer alan takımımız iç sahada 6. Galibiyetini almak istiyor. Mavi Melekler bir önceki hafta Antalya Toroslar Basketbol karşısında sahadan 76-49 ile galip ayrılmıştı.

Megan Kayla Walker kaydettiği 20 sayıyla o maçın en skorer ismi olmuştu. Bu maçta da en büyük silahlarımızdan birisi olarak sahada yer alacak. Yerli oyuncularımızdan Merve Arı ve Bahar Çağlar da yine beklentilerin en yüksek olduğu oyuncu olarak ön plana çıkıyor. Nirra Fields ve Jantel Cherrill Lavender gibi oyuncularımızın da fark yaratması muhtemel olacaktır.

Bursa Uludağ Basketbolda Son Durum

Bursa Uludağ Basketbol ligde 14. sırada yer alıyor. Rakibimiz oynamış olduğu 19 maçta 14 mağlubiyet 5 galibiyet ile ligin son basamağında yer alıyor. Geçtiğimiz hafta iç sahada Botaş2ı konuk eden Bursa temsilcisi sahadan 113 – 51 yenik ayrılmıştı.

 Oynadığı son 10 maçtan mağlubiyet ile ayrılan Bursa Uludağ basketbol temsilcimiz karşısında galip gelerek mağlubiyet serisine son vermek istiyor. Chennedy Nicole Carter ve Channon Tiara Fluker gibi skorer oyunculara sahip olan Bursa temsilcisi ligin en düşük %3’lük atan takımları arasında yer alıyor.

Cevap bırakın