Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Botaş’a mağlup oldu

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız Botaş’a mağlup oldu

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız ING Kadınlar Basketbol Ligi Playoff ilk turu ikinci maçında Botaş’ı konuk etti. Mavi Melekler Başakşehir Spor Kompleksi’nde konuk ettiği rakibine 85 – 64 mağlup oldu. Takımımız aldığı bu yenilgi ile seride durum dengelendi ve 1-1 oldu.

Maç 3 Nisan Pazartesi günü saat 15.00’de başladı. İstediği sonucu alamayan takımımız bir serinin diğer maçında koç Murat Alkaş yönetiminde Ankara’da Botaş’a konuk olacak.  Serisinin 3. Maçını kazanan takım 2-1 ile seriye noktayı koymuş olacak.

Maçın Hikayesi

Mavi Melekler Botaş maçına Bahar Çağlar Ökten, Gizem Yavuz, Lavender, Walker ve Harika Gözde Eldaş ilk 5’i ile başladı. Maçın ilk çeyreğinde oldukça etkili bir performans sergileyen Botaş savunmada iyi iş çıkardı ve ilk 10 dakika sonunda 19-10 ile 9 sayı farkı yakaladı.

İkinci çeyrekte de ritim bulamayan Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımız devreye 46-26 geride girdi. Hata yapmayan Botaş maçtan 21 sayı farkla 85-64 üstün ayrılmayı başardı.  Takımımızda 31 dakika sahada kalan Lavender 16 sayı ile en etkili oyuncumuz oldu. Amerikalı yıldız 12/7 saha içi isabet yakaladı. Genç yıldızımız Berfin Sertoğlu’da kaydettiği 11 sayı ile bir diğer çift hanelere çıkan oyuncumuz oldu.

Üç sayılık atışlarda 17/3 isabet sağlayan takımımız bu sezonun en düşük dış şut yüzdesini de bu maçta yapmış oldu.  Rakibimiz Botaş da ise 4 oyuncu çift haneli skor üretti. Sevgi Uzun 23 sayı ile maçın en skorer ismi olurken, Melis Gülcan ve Ayşegül Günay Aladağ 13 sayı ile katkı verdiler.

Botaş toplamda 30 üç sayı denemesi yaparken 11’inde isabet buldu ve yüzde 30’un üzerinde bir isabet yüzdesi yakaladı.  Serinin 3. Maçı Ankara’da Botaş’ın sahasında oynanacak. 5 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Ankara Spor Salonu’nda sahaya çıkacak Mavi Melekler playoff serisini kazanmak için sahada olacak.

Cevap bırakın