Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız Botaş’a konuk oluyor

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız Botaş’a konuk oluyor

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 18. Hafta maçında Botaş’a konuk oluyor. Sıralamayı doğrudan ilgilendiren karşılaşma 3 Şubat Cuma günü saat 15.00’de başlayacak. Maç Ankara’da Ankara Spor Salonu’nda olacak ve takımımızda maç öncesi son hazırlıklarını tamamladı.

Ligde başarılı bir grafik çizen Mavi Melekler koç Murat Alkaş yönetiminde ligde 5. Sırada yer alan Botaş’a konuk oluyor. Takımımız kazanarak hem geçen haftaki mağlubiyeti unutturmak hem de ligde 4. Sıradaki yerini kaybetmemek istiyor.

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A Takımımızda Son Durum

Mavi Melekler ligde son 2 haftada zirvede yer alan ekipler ile oynadı. Ligin 16. Haftasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ne 67-59 kaybeden takımımız bir sonraki haftada iç sahada Fenerbahçe Alagöz Holding ile karşılaştı.

Takımımız ligin geride kalan 17 haftasında 10 galibiyet 7 mağlubiyet ile 4. Sırada yer alıyor. Sıralamayı doğrudan ilgilendiren bir maç olduğu için Botaş maçı çok daha fazla önem arz ediyor. Çember altında yüzde 50’nin üstünde hücum eden takımımız bu maçta da etkili oyuncularımız ile boyalı alanda sayı üretmeye çalışacak.

Botaş Son Durum

Ligin önemli takımlarından olan Botaş da geçen hafta alınan farklı galibiyet sonrası moraller yerinde. Kathleen Mae Doyle, Vıctoria Ayo Macaulay gibi yabancı isimleri ile skor yapmakta zorlanmayan rakibimiz Sevgi Uzun gibi yerli bir skorer oyuncuya da sahip.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 17 hafta sonunda 10 galibiyet ile takımımızın hemen ardından 5. Sırada yer alan Botaş da kazanarak zirve takibini devam ettirmek istiyor.

Cevap bırakın