Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız Fribourg Karşısında Galibiyeti Aldı

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Eurocup Women maç haftasında İsviçre temsilcisi Fribourg ile karşı karşıya geldi. Mavi Melekler baştan sona üstün şekilde önde götürdüğü maçı skorla kazanmayı bildi. Maç 1 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynandı.

Maçın Hikayesi

Mavi Melekler maça oldukça iyi bir başlangıç yaptı. İlk çeyrekte 21-3 üstün olan takımımız devreyi 38-19 önde kapattı. 3. Çeyrekte daha iyi hücum eden rakibimiz bu periyotta 30 sayı buldu. Murat Alkaş’ın öğrencileri maçı 71-62 ile kazanmayı bildi. Alınan bu galibiyet ile Eurocup Women L Grubu’nda takımımız 2. Galibiyetini aldı. 4 maç sonunda Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız 2. Sıraya yerleşti.

Sehernaz Çidal 20 sayı ile takımımızın en skorer ismi oldu. Ilze Jakobsone 11 sayı ile çift haneli skor üretmeyi başardı. Rakibimiz Fribourg da ise 3 oyuncu çift haneli skor üretti. Elea Jacquot 17 sayı, Qadashah Hoppie 15 sayı ve Viktoria Ranisavljevic 14 sayı üretse de galibiyet için yeterli olmadı. Mavi Melekler 23 Kasım’da Fransa temsilcisi La Roche’ye konuk olacak. Maç saat 22.30’da başlayacak.

Cevap bırakın