Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız Antalya Büyükşehir Karşısında Kazandı

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol karşısında sahadan galip ayrıldı. Murat Alkaş’ın öğrencileri aldıkları bu galibiyet ile ligde 4 hafta sonunda 2. Kez kazanmayı bildi.

Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol’u iç sahada konuk eden Mavi Melekler Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde 1 Ekim Pazar günü saat 14.30’da parkeye çıktı. Takımımız sahadan 94-76 galip ayrıldı.

Maçın Hikayesi

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız iç sahada çıktığı 2. Maçta da kazanmayı bildi. Önce Beşiktaş karşısında kazanan takımımız Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol galibiyeti ile moral buldu.

Hızlı hücumlar ve skorer yapısı ile Antalya temsilcisine 94 sayı atmayı başaran takımımızda Alanna Simone Smith 31 sayı ile maçın yıldızı oldu. 17 ribaunt ile kariyerinin en iyi maçlarından birisi çıkaran yıldız oyuncu 12/22 saha içi isabet yakaladı. Sydney Rose Wiese 12 sayı, Sehernaz Çidal 20 sayı ile maçın öne çıkan isimleri oldular. Mavi Melekler 2 sayılık atışlarda ise 31/48 gibi bir yüzde yakaladı.

Rakibimiz Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar basketbol da ise 5 isim çift hanelere çıktı. Aisha Marie Sheppard 15 sayı, Destanni Mone Henderson 20 sayı ve Kelsey Renee Bone 17 sayı ile katkı veren isimler oldular.

Mavi Melekler ING Kadınlar basketbol süper ligi 5. Hafta maçında Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor’a konuk olacak. Maç fazlası ile 7. Sırada bulunan takımımız 8 Ekim Pazar günü 17.30’da Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda sahada olacak.

Cevap bırakın