Emlak Konut 71 – 68 Rize Belediyesi

Emlak Konut Kadın Basketbol A Takımımız Rize Belediye Deplasmanında Kazandı

Emlak Konut Kadın Basketbol A takımımız ING Kadınlar Basketbol Liginin 14. Haftasında deplasmanda kazandı. Murat Alkaş ve öğrencileri Rize Belediyesi’ne konuk oldu. İlk yarısının 37-29 geride tamamlayan Emlak Konut Kadın Basketbol A takımımız maçı 68-71’lik skor ile kazandı. Bu önemli maç Youtube’da TBF TV’den canlı yayınlandı.

Emlak Konut Spor Kulübü Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Aşıkkutlu’da tribünde yerini aldı. Mavi Melekler önümüzdeki hafta evinde OGM Orman Spor ‘u konuk edecek.

Maçın Hikayesi

Mavi Melekler sahaya Bahar Çağlar Ökten, Jantel Cherrill Lavender, Nirra Fields, Merve Arı ve Megan Kayla Walker ilk 5’i ile çıktı.  İlk çeyrekte Jantel Cherrill Lavender ile pota altında etkili olan takımımız ilk 10 dakika sonunda 23-21 üstündü. 2. Çeyrekte hücumda sorunlar yaşayan takımımız devreye 37-29 geride girdi.

İkinci yarıda hem savunma da hem de hücumda etkili olan Emlak Konut Kadın Basketbol A takımımız maçın son bölümünde daha iyi olan taraf olarak sahadan 71-68 galip ayrıldı.

Emlak Konut Maç İstatistikleri

Emlak Konut Kadın Basketbol A takımımız deplasmanda rakibini savunmada durdurup kazanmayı başardı. Nirra Fields kaydettiği 20 sayı ile takımımız adına en yüksek skora ulaştı. Jantel Cherrill Lavender sahada 40 dakika kalarak pota altı savunmasında oldukça başarılıydı.

Yıldız oyuncu 11 saha içi top kullanarak 18 sayı katkısı verdi. Megan Kayla Walker 22 dakika sahada kalarak 14 sayılık bir katkı yaptı. 38 dakikaya yakın bir süre sahada kalan tecrübeli isim Bahar Çağlar Ökten de savunma gayretinin yan sıra 9 sayılık bir katkı verdi.

Rize Belediye Maç İstatistikleri

Rize Belediye yenilse de mücadeleyi son ana kadar bırakmadı. Jaelyn Chistina Brown 27 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Yıldız skorer bulduğu 4 üçlük isabeti ile de maçta dikkat çeken isimdi.  Marie Elise Benson 15 Sayı, Arzu Asiye Özdemir 8 sayı ile katkı verdi.

Cevap bırakın