Nesibe Aydın 72 – 84 Emlak Konut Spor Kulübü

Nesibe Aydın 72-84 Emlak Konut Spor Kulübü

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız ligin 9. Hafta maçında sezonun iyi ekiplerinden olan Nesibe Aydın’a TOBB ETÜ Spor Salonu’nda konuk oldu. Ankara’da oynan maçı ekibimiz 84-72 kazanarak galibiyete uzandı. Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız bu galibiyet ile 9. Haftada 6. Galibiyetini aldı ve ligde 4. Sıraya yükseldi.

TOBB ETÜ Spor Salonu’nda ligin iki iddialı ekibi karşı karşıya geldi. Sahadan galip ayrılan taraf ise Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız oldu. Megan Kayla Walker kaydettiği 19 sayıyla takımının en skorer ismi olmayı başardı. Jantel Cherrill Lavender 17 sayı, Nirra Fields 17 sayı, Harika Gözde Eldaş 14 sayı, Bahar Çağlar Ökten 9 sayı ile galibiyette rol oynayan isimler olarak ön plana çıktı.

Mavi Melekler maçın ilk çeyreğini 23-18 önde tamamladı. İlk yarıda ise 43-36 üstün giden Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız maç sonunda da rakibinin tüm çabalarına rağmen iyi bir oyun ile kazanmayı bildi. Maç sonunda takım oyuncuları ve koç Murat Alkaş da galibiyeti kutladı.

Rakibimizde ise Derin Yaya ürettiği 21 sayı ile maçın en skorer ismi olmayı başardı. Merritt Ramona Hempe 14 sayı, Feride Şevval Akalan 11 sayı, Chelsea Keiana Nelson 14 sayı, Jessica Lauren Thomas 8 sayı ile Nesibe Aydın’da skora katkı veren isimler olarak öne çıktı.

Emlak Konut Spor Kulübü Kadın Basketbol A takımımız 10. Hafta maçında Galatasaray Çağdaş Faktoring ile karşı karşıya gelecek. 10 Aralık Cumartesi günü maç saat 16.00’da Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak.

Cevap bırakın