Mavi Melekler, Nesibe Aydın Deplasmanında Kaybetti

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi 12. Haftasında Ankara’da Nesibe Aydın’a konuk olan takımımız sahadan 85-62 yenik ayrıldı. 3 Aralık Pazar günü saat 16.30’da Ankara’da TOBB ETÜ Spor Salonu’nda oynanan maç sonunda takımımız ligde 8. Sırada yer alıyor.

Maçın Hikayesi

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız sahaya Gizem Başaran, Sehernaz Çidal, Wiese, Jakobsone ve Alanna Smith ilk 5’i ile çıktı. İlk çeyrekte ev sahibi ekip 19-10 üstün olan taraftı. Dengede giden ikinci çeyrek sonunda üstün olan Nesibe Aydın ikinci yarıda maçın kontrolünü bırakmadı ve sahadan galip taraf olarak ayrıldı.

Murat Alkaş yönetiminde sahaya çıkan takımımızın en skorer ismi 18 sayı ile Alanna Smith oldu. Wiese 16 sayı ve Jakobsone 14 sayı ile katkı verdi. Mavi Melekler 11/31 üç sayı isabet oranı da yakaladı. Nesibe Aydın takımında ise 3 isim öne çıktı. Jessica Lauren Thomas 23 sayı, Emma Jean Cannon 19 sayı ve İlayda Güner 16 sayı üretti. ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi 13. Haftasında takımımız iç sahada ÇBK Mersin’i konuk edecek. Maç Şehit Mustafa Spor Kompleksi’nde 9 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te başlayacak.

Cevap bırakın