Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımızın Türkiye Kupası’nda Rakibi OGM Ormanspor Oldu

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Türkiye Kupası’nda Rakibi OMG Ormanspor oldu. Maç 2 Ocak günü tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak. Mavi Melekler maçı kazanması durumunda 4-5 Ocak tarihlerinde dörtlü final organizasyonunda Türkiye Kupası için ter dökecek.

Kadınlar Türkiye Kupası Organizasyonu

Kadınlar Türkiye Kupası organizasyonu bu yıl ING Kadınlar Türkiye Kupası olarak gerçekleştiriliyor. İlk olarak 1992-93 sezonunda itibaren düzenlenen kupa günümüze kadar 29 kere düzenlenmiştir. İlk sezon kupayı Galatasaray kazanmıştır. Son şampiyon ise ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’dir. Fenerbahçe 13 kez ile kupayı en çok kazanan takım olmuştur. En fazla final oynayan takım 19 kez ile Fenerbahçe’dir.

Rakibimiz OGM Ormanspor’u Tanıyalım

ING Kadınlar Türkiye Kupası’nda rakibimiz olan OMG Ormanspor ligin önemli takımları arasında yer alıyor.  Bu sezon ligde 14 maç sonunda 9 galibiyet alan rakibimiz 5. Sırada yer alıyor.  Tarihinde Türkiye Kupası’nı kazanma başarısı gösteremese de kupanın favorileri arasında yer alan bir takım olarak dikkat çekiyor. Güçlü rakibimiz ile 2 Ocak Salı günü dörtlü finale çıkma adına sahaya çıkacağız.

Cevap bırakın