Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, La Roche Deplasmanında Kaybetti

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Eurocup Women 5. Hafta maçında La Roche deplasmanındaydı. 22 Kasım Çarşamba günü Eurocup Women L Grubu maçında Fransa’da Salle des Oudairies (La Roche-sur-Yon) stadında sahaya çıktı. Mavi Melekler sahadan 72-61 yenik ayrıldı.

Maçın Hikayesi

La Roche deplasmanında ilk çeyrekte savunmada sorunlar yaşayan takımımız 26-19 ile ilk 10 dakikayı geride kapattı. İkinci çeyrekte savunmalar daha etkiliydi ve devre 39-34 ev sahibinin üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda kontrolü elinden bırakmayan ev sahibi galibiyete uzanan taraf oldu. Murat Alkaş yönetiminde bu sezon 5. Kez Avrupa’da mücadele eden takımımız grubunda 3. Sırada kendisine yer buldu.

Alanna Smith 17 sayı 8 ribaunt ile takımımızın en etkili ismi oldu. Sydney Wiese 11 sayı ve Ilze Jakobsone 10 sayı ile katkı verdi. La Roche takımında ise Tiffany Clarke sayı üretti. Rakibimizde 4 isim çift haneli skor üretmeyi başardı.

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Eurocup Women 6. Hafta maçında 29 Kasım’da Polonya ekibi Arka Gdynia ile iç sahada oynayacak.

Cevap bırakın