Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, İlkem Yapı Tarsus Spor Karşısında Kaybetti

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, İlkem Yapı Tarsus Spor deplasmanına konuk oldu. Mavi Melekler Mersin deplasmanında Servet Tazegül Spor Salonu’nda sahaya çıktı. Maç saat 16.00’ta başladı ve takımımız sahadan 80-74 yenik ayrıldı.

Maçın Hikayesi

Murat Alkaş’ın öğrencileri sahaya Alanna Smith, Gizem Başaran, Sehernaz Çidal, Wiese ve Jakobsone 5’i ile çıktı.  Dengede giden ilk çeyreğin sonunda Mersin temsilcisi 21-20 üstündü. Devreyi önde kapatan takımımız 3. Çeyrekte de iyi bir oyun sergilese de son çeyrekte 26-14’lük bir periyodu geride bırakarak sahadan yenik ayrıldı.

Mavi Melekler alınan bu yenilgi ile ligde 7. Sırada yer aldı. Alanna Smith 31 sayı ile iyi bir maç çıkarırken gizem Başaran 16 sayı ile katkı verdi. İlkem Yapı Tarsus Spor takımında ise 2 isim öne çıktı. Danielle Marie Robinson 24 sayı, Khadijiah Docia Andrea Cave 20 sayı üretti.

Mavi Melekler NG Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde gelecek hafta Galatasaray Çağdaş Faktoring ile karşılaşacak. Maç 23 Aralık Cumartesi günü saat 17.00’de başlayacak.

Cevap bırakın