Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Hatay Büyükşehir Belediyespor’u Farklı Geçti

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısında sahaya çıktı. ING Kadınlar Basketbol Ligi’nde 21. Hafta maçında sahaya çıkan takımımız 27 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Başakşehir Spor Kompleksi’nde başlayan maçı 92-61 ile kazandı.

Maçın Hikayesi

Murat Alkaş’ın öğrencileri Fitzgerald, Gizem Uca, Berfin Sertoğlu, Smith ve Zeynep Şevval Gül ilk 5’i ile Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısına çıktı. Maçın ilk çeyreğinde 8 sayılık fark yakalayan takımımız devreyi de 46-30 önde tamamladı.

İkinci yarıda hücumdaki ritmini iyice bulan Mavi Melekler sahadan 31 sayı farkla galip ayrıldı. Takımımız bu galibiyet ile ING Kadınlar Basketbol Ligi’nde maç fazlası ile kendisine 7. Sırada yer buldu.  Alanna Simone Smith galibiyetin mimarı oldu. Oyuncu 30 sayı ile yıldızlaştı. Sydney Rose Wiese 22 sayı, Gizem Başaran Turan 20 sayı üretti. Hatay Büyükşehir Belediyespor da ise Öykü Taşkın ve Nuran Tutsak 32 sayı üretti. Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız 2 Şubat Cuma günü Ankara’da Çankaya deplasmanında olacak.

Cevap bırakın