Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Arka Gdynia Karşısında Kaybetti

Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız, Eurocup Women L Grubu 3. Hafta maçında Arka Gdynia’yı konuk etti. Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmayı Polonya ekibi VBW Arka Gdynia’a 56-52 kazandı. Alınan bu yenilgi ile takımımız grubunda 3. Sıraya geriledi.

Maçın Hikayesi

Murat Alkaş’ın öğrencileri maça Sehernaz Çidal, Ilze Jakobsone, Gizem Başaran, Alanna Smith ve Sydney Wiese ilk 5’i ile başladı. Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynanan mücadelenin ilk çeyreği heyecanlı geçti ve konuk takım 12-10 öne geçti. Polonya ekibi ilk yarıyı altı sayı farkla 26-32 üstün girdi.

Üçüncü çeyrekte Emlak Konut Kadın Basketbol Takımımız rakibini 8 sayıda tuttu, ancak son çeyreğe girilirken farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Son periyotta savunmalar çok daha sert olurken rakibimiz, VBW Arka Gdynia maçı 56-52 kazandı. Mavi Melekler bu sonuç ile gruptaki ikinci yenilgisini getirdi. VBW Arka Gdynia ikinci kez kazandı ve liderliğe yükseldi. Takımımız Eurocup Women L Grubu 4. Hafta maçında 1 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da iç sahada Fribourg ile karşılaşacak.

Cevap bırakın