Emlak Konut Genç Takımımız, Nesibe Aydın’ı Mağlup Etti

Emlak Konut Genç Takımımız, Nesibe Aydın karşısında kazanmayı bildi. 2 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te başlayan mücadele Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynandı. Burak Kaya yönetiminde sahada yer alan takımımız Ankara temsilcisini 66-63 ile geçmeyi başardı.

Maçın Hikayesi

Mavi Melekler bu sezon Basketbol Gençler Ligi’nde 5. Kez sahaya çıktı ve yenilgisiz yoluna devam ediyor. Maçın ilk çeyreğinde savunmalar daha ön plandaydı ve ilk 10 dakika 12-12 eşitlik ile sona erdi. Dengede giden 2. Periyot sonunda eşitlik bozulmadı.

3. çeyrekte daha etkili olan taraf rakibimiz Nesibe Aydın olsa da karar periyodunda Emlak Konut Genç Takımımız 21-10 gibi bir seri yaparak maçı kazanmayı bildi. Takımımızda 5 oyuncu çift haneli skor üretti. Nehir Ulufer ve Ayça Yasemin Yuşan 12 sayı, Dünya Hazeyen, Elif Aydın ikilisi 11 sayı, Yağmur Yılmaz 10 sayı ile katkı verdi. Ankara temsilcisi Nesibe Aydın’da ise Şeyma Esra Yılık 15 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.

Emlak Konut Genç Takımımız 16 Aralık Cumartesi günü İstanbul Basketbol Feneri’ne konuk olacak. Maç saat 14.00’te İTO Yakacık Spor Salonu’nda oynanacak.

Koç Burak Kaya Maç Sonu Açıklamaları

Maç planımızı ilk devrede sahaya yansıtamadık ve saha içerisinde yeterli özveriyi gösteremedik. İkinci devreye başlarken savunma ritmimiz kötü ve Rebound almak konusunda problem yaşadık.   Son çeyreğe rakibimiz 8 sayı önde başladı ve çeyreğin başlarında çift haneli farka ulaştılar

. Aldığımız moladan sonra soğukkanlı kalarak hücumda ve savunmada gerekli özveriyi göstermeye başladık.  Aldığımız bu galibiyet ile İlk grubu lider bitirmeyi garantiledik. Rakibimizi mücadelesinden dolayı tebrik ederim. Hatalarımızdan ders çıkartıp grubumuzun son maçını da kazanıp grubu namağlup bitirmek istiyoruz.

Nehir Ulufer Maç Sonu Açıklaması

Bizim için zorlu bir maçtı. En son dakikaya kadar mücadele ettik. Kritik anlar yaşadık. Sakinliğimizi koruyarak en iyi şekilde üstesinden geldik. 3.çeyrekte geriye düştük ancak birbirimize yardım ederek açılan farkı kapattık. Bu galibiyet için mutluyuz.   Şuan 5/5 seriye sahibiz. Grupta liderliği garantiledik. Son maçı kazanarak 6/6 ile grubu bitirip yola devam etmek istiyoruz.

Cevap bırakın