Emlak Konut Genç Kadın Takımımız Nesibe Aydın Karşısında Kazandı

Emlak Konut Genç Kadın Takımımız ligde 2. Hafta maçında Nesibe Aydın karşısında kazandı. Basketbol Gençler Ligi’nde 2. Haftada Ankara’da Nesibe Aydın’a konuk olan Mavi Melekler TOBB ETÜ Spor Salonu’nda oynanan maçı 62-49 ile kazandı.

Maçın Hikayesi

Emlak Konut Genç Kadın Takımımız maça iyi başladı. İlk 10 dakika sonunda 21-8 üstün olan Mavi Melekler devreyi 1 sayı ile önde kapattı. 3. Çeyrekte çok iyi savunma yapan takımımız sadece 4 sayı yedi. Maç sonunda ise 13 sayı farkla galip geldi. Yağmur Yılmaz 18 sayı, Ayça Yasemin Yuşan 9 sayı ve İpek Ecrin Güleryüz 9 sayı ile katkı verdi. Takımımız 5/15 üç sayılık atış yüzdesi ile hücum etti. Rakibimizde ise Deniz Alparslan 13 sayı ve Elif Çayır 12 sayı ile maçı tamamladı. Maç sonunda koç Burak Kaya açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar;

“Kazandığımız için mutluyuz. Bugün 12 sporcumuzdan da katkı aldık. Zaman zaman hata yapmamıza rağmen hatalarımızı telafi edip oyunun içinde kaldık. Oyun içi üstünlüğünü hiç kaybetmemeye çalıştık.2 de 2 yaptık, mutluyuz. Gelecek maçımıza hazırlanıp tekrar kazanmak istiyoruz.”

Mavi Melekler bir sonraki hafta iç sahada İstanbul Basketbol Feneri ile karşı karşıya gelecek. Maç 11 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’te Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde oynanacak.

Cevap bırakın