Emlak Konut Gelişim Takımımız, Urla Belediyesi Deplasmanında Kaybetti

Emlak Konut Gelişim Takımımız, Urla Belediyesi deplasmanına konuk oldu. Mavi Melekler 24 Ocak Çarşamba günü saat 18.00’de 12 Eylül Spor Salonu’nda sahaya çıktı. Ev sahibi ekip sahadan 72-61 galip ayrıldı.

Maçın Hikayesi

Anıl Aydın’ın öğrencileri ilk çeyrekte 19-18 üstün olan taraftı. İkinci çeyrekte ise oyunda ev sahibi ekip daha üstündü. Urla Belediyesi devreyi 37-33 üstün tamamladı. İkinci yarıda son çeyrekte çok daha iyi oynayan İzmir ekibi sahadan galip ayrıldı.

Takımımızda Ceren Akpınar ve Berfin Sertoğlu 17’şer sayı kaydetse de galibiyet için yeterli olmadı. Mavi Melekler 5/31 üç sayı yüzdesi ile hücum etti. Ev sahibi Urla Belediyesi’nde ise Angela Yvette Tompkins kariyer maçlarından birisini oynadı. 47 sayı üreten yıldız isim maçın en iyi oyuncusu oldu.

Emlak Konut Gelişim Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde aldığı bu yenilgi ile 10. Sırada kendisine yer buldu. Rakibimiz Urla Belediyesi ise 8 galibiyet ile 11. Sırada yer alıyor. Mavi Melekler gelecek hafta iç sahada ÇBK Gelişim’i konuk edecek. Maç 28 Ocak Pazar günü saat 18:00’de başlayacak.

Cevap bırakın