Emlak Konut Gelişim Takımımız, Çerkezköy Belediyesi Deplasmanında Kazandı

Emlak Konut Gelişim Takımımız, Çerkezköy Belediyesi’ne konuk oldu. Karşılaşma 12 Ocak Cuma günü saat 17.00’de Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi’nde oynandı ve Mavi Melekler sahadan 66-63 galip ayrıldı.

Maçın Hikayesi

Rekabetin son derece yoğun olduğu maçın ilk çeyreğinde denge vardı. Her iki takımda hücumda istediği sayıları buldu. Anıl Aydın’ın öğrencileri 1 sayıyla ilk çeyreği önde kapattı. İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapan Emlak Konut Gelişim Takımımız devrede 9 sayılık üstünlüğü yakaladı.

Maçın ikinci yarısında Çerkezköy Belediyesi savunmada reaksiyon gösterse de takımımız 3 sayı farkla kazanmayı bildi. Aldığımız bu galibiyet ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 9. Sıradaki yerimizi koruduk.

Galibiyetin mimarı Mina Dordevic oldu. Oyuncumuz 16 sayı ile öne çıktı. Zeynep Sinem Çelik 14 sayı, Ceren Akpınar ise 11 sayı üretti. Rakibimiz Çerkezköy Belediyesi’nde ise Ionna Lee Mc Kenzie 16 sayı ve Şevval Oyan 14 sayı ile katkı verdi. Emlak Konut Gelişim Takımımız gelecek hafta Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor karşısında sahaya çıkacak.

Cevap bırakın