Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 2022-2023 Sezonu Fikstürü Belirlendi (GRUPLAR BELLİ OLDU)

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 2022-2023 sezonu fikstürü çekildi.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki organizasyon, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da naklen yayınlandı.

Fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF yöneticileri ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.

TBF Kadın Ligleri Müdürü İlker Kırbaş, “Geçtiğimiz sezon ligimizde başarılı ve centilmence mücadele eden tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Ligimize yeni katılan Emlak Konut Gelişim ve Elazığ Basketbol takımlarına hoş geldiniz diyor, geçtiğimiz yıl göstermiş oldukları başarılı performansı bu yıl da sürdürerek ligimize renk katacaklarına inanıyorum. 

Bu sezon hayata geçireceğimiz ‘Şeffaflık Tescil Teknolojisi’ ve anlaşma sağladığımız partnerimiz; Sportradar ile kötü niyetli girişimlerden zarar görülmesini engellemek adına gerekli olan tüm eğitim ve planlamaları bitirdiğimizi sizlerle paylaşmak isterim. Ayrıca, kadın ligleri takımları ve sporcularına ait bilgilendirme ve paylaşımların yapılacağı, liglerimizin marka değerini ve görünürlük seviyesini arttıracak olan ve yeni aktifleştirilen sosyal medya platformlarının detaylarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız. 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 2022-2023 sezonuna 13-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Kadınlar Federasyon Kupası müsabakaları ile başlıyoruz. 24 Eylül 2022 tarihinde normal sezona başlayıp 9 Nisan 2023 tarihinde de normal sezonu tamamlamayı planlıyoruz. Yeni sezonumuzun tüm takımlarımıza ve sporcularımıza sağlıklı ve basketbol dolu olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Teknik detayların paylaşıldığı kura çekiminde, Kadınlar Federasyon Kupası eşleşmeleri de belirlendi.

Kadınlar Federasyon Kupası grupları şu şekilde oluştu:
A Grubu
Turgutlu Belediyespor
Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor
Çeşme Basketbol
Urla Belediyesi

B Grubu
Fenerbahçe Gelişim
Botaş Gelişim
Boğaziçi Basketbol
Emlak Konut Gelişim

C Grubu
Elazığ Basketbol 
DİBA 
Karşıyaka Çarşı Koleji
Elazığ İl Özel İdare

D Grubu
Antalya Güneşi
HDI Sigorta Yalova VIP
İzmit Belediyespor
Tarsus Belediyesi

Yorum yazın