Emlak Konut Gelişim Takımımız Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor Deplasmanından Kazanarak Dönüyor

Emlak Konut Gelişim Takımımız Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor Deplasmanından Kazanarak Dönüyor

Emlak Konut Gelişim Takımımız Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor maçını kazanarak mağlubiyet serisine son verdi. Mavi Melekler aldığı bu galibiyet ile 8 maçlık mağlubiyet serisine de nokta koymuş oldu. Edremit Spor Salonu’nda oynanan maç 55-49 takımımızın üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın Hikayesi

Deplasmanda maçın ilk çeyreğine çok iyi bir giriş yapan Mavi Melekler ilk çeyrekte 8 sayılık bir fark yakaladı ve çeyrek skoru 19-11 olarak takımımızın lehine sona erdi. Takımımız özellikle 2. Çeyrekte savunmayı çok daha sert bir hale getirdi ve rakibine yalnızca 8 sayı şansı verdi. Devre skoru 33-19 olarak tamamlandı.

Maçın ikinci yarısında ev sahibi Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor Zakyia Weathersby ile etkili olsa da takımımız maçı 6 sayı farkla 55-49 ile kazandı.  Mavi Melekler de 2001 doğumlu yıldızımız Sıla Kaya attığı 20 sayı ile takımımıza zafer getiren isim oldu. Sıla Kaya ayrıca 7/4, üç sayı isabeti ile de fark yarattı.

Berfin Sertoglu da sahada kaldığı 20 dakika da 6 sayı 10 ribaunt 6 asist ile katkı veren bir diğer isim oldu.  Milena Marjanovic de 8 sayı 11 ribaunt ile katkı veren bir diğer isim oldu. Rakibimiz Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor da ise Zakyia Weathersby 37 dakika da 24 sayı 20 ribaunt ile maçın en skorer ismi oldu.

Emlak Konut Gelişim Takımımızın Gelecek Hafta Programı

Emlak Konut Gelişim Takımımız gelecek hafta iç sahada çok önemli bir maça çıkacak. Galibiyet serisi yakalamak isteyen Mavi Melekler ligin önemli ekiplerinden Botaş Gelişim ile oynayacak. 20 Ocak Cuma saat 18.00’de oynanacak maç Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak. Maç Youtube’da TBF resmi kanalından da canlı yayınlanacak.

Yorum yazın