Emlak Konut Gelişim Takımımız Diba Deplasmanına Konuk Oluyor

Emlak Konut Gelişim Takımımız DİBA Deplasmanına Konuk Oluyor

Emlak Konut Gelişim Takımımız Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde oldukça önemli bir karşılaşmaya çıkıyor. 19 Mart Pazar günü saat 18.00’de DİBA deplasmanında olacak Mavi Melekler Ankara’da mutfak galibiyeti hedefliyor. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Gelişim karşısında iç sahada kazanan takımımız moralli bir şekilde Ankara’ya gitti.

Emlak Konut Gelişim Takımımızda Son Durum

Emlak Konut Gelişim Takımımız Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde son dönemde istediği sonuçları alamasa da ligin 24. hafta maçında Fenerbahçe karşısında galip gelerek mağlubiyet serisine son vermişti. DİBA deplasmanında da bu çıkışı sürdürmek isteyen Mavi Melekler sıralamayı etkileyecek maçta kazanmak istiyor.

Ligde bir maç eksiği bulunan takımımız 14. sırada yer alıyor. Rakibimiz DİBA ise 23 maçta 7 galibiyet 16 mağlubiyet ile 13. sırada yer. Alıyor Mavi Melekler eğer kazanırsa bu sezon ikinci kez üst üste 2 maç kazanmış olacak.

 Milena Marjanovic DİBA karşılaşması öncesinde en fazla dikkat çeken oyuncumuz ve özellikle de ribauntlarda etkili bir isim olan yabancı oyuncumuz bu karşılaşmada da sahada en büyük kozumuz olarak yer alacak.  Eda Balkan ve Ece Erginay gibi isimler de yine katkı beklediğimiz isimler olarak ön plana çıkıyor.

DİBA’da Son Durum

Rakibimiz DİBA ise geçtiğimiz hafta farklı mağlup olmuştu. İzmit Belediyespor deplasmanında olan Ankara temsilcisi sahadan 97 – 68 mağlup ayrıldı. Ligde 23 hafta sonunda 13. sırada yer alan rakibimiz Melisa Eroğlu, Mireille Muganza Nyota, Beril Arık, İlkay Maşa Hergüner gibi önemli oyunculara sahip.

 Koç Vedat Sağlık yönetiminde tüm hazırlıklarını tamamlayan Mavi Melekler Ankara deplasmanından galip gelerek sezonun bu bölümünde ritim bulmak istiyor.

Yorum yazın